ناو یان ئیمیل:   
ووشه‌ی نهێنی:   

[-]
دواین 15 بابه‌ته‌كان
ئەوەی بتوانێت فێری ئەمەم بکات خەڵاتی دەکەم
نووسه‌ری بابه‌ت:twana gardi دواترین وه‌لام:Hawkar sh ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:7 جاری بینراو:46 كات:ئه‌مرۆ
به‌ده‌ست هێنانی UC بۆ PUBG و ئه‌ڵماسی Free Fire[ئه‌ندروید و ئایفون]نوێ
نووسه‌ری بابه‌ت:Araz Ibrahim دواترین وه‌لام:karwanramazan ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:7 جاری بینراو:651 كات:دوێنێ
به‌ده‌ست هێنانی پاره‌|ناردنی بۆFastPay-Zain-AsiaHawala-Bitcoinورگرتنی به‌كاش
نووسه‌ری بابه‌ت:Araz Ibrahim دواترین وه‌لام:twana gardi ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:10 جاری بینراو:848 كات:08-17-2019
خۆپاراستن لە هاککەران ، بە وردی نوێ ٢٠١٧ زۆر مووهیمە
نووسه‌ری بابه‌ت:aswad_hawlery دواترین وه‌لام:aswad_hawlery ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:13 جاری بینراو:2496 كات:08-17-2019
پسیاێک دەربارەی ئایپی مۆبایل
نووسه‌ری بابه‌ت:twana gardi دواترین وه‌لام:Hangaw_krd ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:1 جاری بینراو:742 كات:08-16-2019
خولی هاكی كۆمبیته‌ر (موبایل و فیس بووك و سایت )
نووسه‌ری بابه‌ت:AhmadKifre دواترین وه‌لام:BlaCk ErroR ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:6 جاری بینراو:148 كات:08-16-2019
گه‌وره‌ ترین كوكراوه‌ی بابه‌ته‌كانی به‌شی فیسبوك
نووسه‌ری بابه‌ت:AhmedKirkuky دواترین وه‌لام:DEVILKILLER ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:74 جاری بینراو:51849 كات:08-15-2019
بەدەستهێنانی فەرهەنگی کارزان Karzan Dict بە ئەکتیڤکراوی
نووسه‌ری بابه‌ت:Aso chomany دواترین وه‌لام:mostan ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:11 جاری بینراو:6025 كات:08-13-2019
كيِشة لة فونتي ali k samik تكاية يارمةتي لة word 2013
نووسه‌ری بابه‌ت:bavel دواترین وه‌لام:bavel ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:0 جاری بینراو:87 كات:08-13-2019
هەر پرسیارێکت هەیە دەربارەی TERMUX بیکە !!
نووسه‌ری بابه‌ت:balen.halabjay.69 دواترین وه‌لام:kurdoooo ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:17 جاری بینراو:3027 كات:08-13-2019
جؤن بتوانم ئيميلي رووسي درووست بكةم بةبي زمارةي تةلةفوون
نووسه‌ری بابه‌ت:recar دواترین وه‌لام:recar ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:4 جاری بینراو:1030 كات:08-11-2019
چۆنیەتی خوێندنەوەی سیمکارتی فاسلینک لەسەر جیازی نەورۆز
نووسه‌ری بابه‌ت:حەکیم دواترین وه‌لام:aliloka ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:2 جاری بینراو:3405 كات:08-11-2019
خولی فێربونی cisco network وانەی سێیەم
نووسه‌ری بابه‌ت:مہسہتہرسه رده م دواترین وه‌لام:MhaMaD-HaCkeR ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:1 جاری بینراو:460 كات:08-10-2019
كئشه يه كم هه يه له كالي لينوكس
نووسه‌ری بابه‌ت:KurdHkk دواترین وه‌لام:MhaMaD-HaCkeR ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:1 جاری بینراو:393 كات:08-10-2019
yarmatem ban tkaya zor zor mamnwntan abm.....
نووسه‌ری بابه‌ت:choman ali دواترین وه‌لام:MhaMaD-HaCkeR ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:1 جاری بینراو:312 كات:08-10-2019

هه‌لبژاردنی پله‌
  • 1 ده‌نه‌گه‌كان - 5 كۆی گشتی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ڕونكردنەوەیەك سەبارەت بە یانەی هاك بۆ كورد
بسم الله الرحمن الرحیم

بەناوی خودای بەخشندە و میهرەبان

سلاو ئەزیزان و خۆشەویستانی یانەی هاك بۆ كورد

ماوەی چەند رۆژێكە تەشهیرێكی زۆر بە من و دەستەی بەرێوەبەرایەتی یانەی هاك بۆ كورد

بەڕێزان :

( هەنگاو هەولێری )

(ئاسۆ)

تەشهیرێكی زۆر دەكرێت ، حەزم كرد باسی چەند شتێكی گرینگ بكەم و ئێوەی بەرێز لێی ئەگادار بن 

سەرەتا باسی ئەوە ئەكرێت كەوا دەستەی سەرپەرشتیاری چاڵاك نین 

بەرێزان ئێمەش سەرقالی ژیانی تایبەتی  خۆمانین و خاوەن كاری خۆمانین ، ئەوەندەی لە تواناماندا بووبێت كردوومانە
وە ئەوەی تر كەمتەرخەمی تەواومان هەبووە ،

(بەراستی من لەگەل ئەوەدام یانە گۆرانكاری تەواوی تێدا بكریت )

( بەتایبەتی لە دەستەی سەرپەرشتیار و بەرێوەبردن)

بەلام تكایە گشت هێرشێكتان بۆ سەر من و كاك ئاسۆ نەبێت 

(دەسەلاتی ئێمە سنوردارە ! )

باسی ئەوە دەكریت كەوا ئەندام بەبێ هۆ دەردەكریـێت ، حەز دەكەم لێرەوە سەیرێكی یاساكانی یانە بكەینەوە :

ده‌ق كردن:
بسم الله الرحمن الرحیم

پیوسته‌ یاساكانی یانه‌ی هاك بۆ كورد به‌ ووردی بخوینیته‌وه‌ بۆ ئه‌وه‌ی زیاتر شاره‌زا بیت له‌ یانه‌.

1. ناوی ئه‌ندام یان نازناو ده‌بیت شیاو و گونجاو بیت بۆ ئه‌ندام بوون.
  2. له كاتی ناردنی با به ت ده بێت بابه ته كه شایسته بێت ،هه ر بابه تێك ناشایسته و بێ مانا بێت ڕاسته و خۆ ده سرێته وه به بێ ئاگاداركردنه وه.
  3. هێنانی بابه‌تی كۆپیكراو بۆ هاك بۆ كورد‌ به‌ هه‌موو شێوه‌یه‌ك ڕێگه‌پێدراو نیه‌.
  4. هه‌ر بابه‌تیك بنووسرێت ده‌بیت به‌ موڵكی هاك بۆ كورد به‌ هیچ شێوه‌یه‌ك ناسردریته‌وه‌.
  5. دانانی لینكی هاكراوی مالپه‌ری كوردی ڕێگه‌پێدراو نیه‌ ، له‌گه‌ڵ فێركاری له‌سه‌ر هاكردنی كۆمپانیا كوردیه‌كان .
  6. ڕێكلام كردن بۆ مالپه‌ره‌كان ڕێگه‌پێدراو نیه‌ ، له‌گه‌ل داواكردنی هاكردنی مالپه‌ر یان هه‌ر جۆره‌ راژه‌یه‌ك.
  7. سوكایه‌تی و بێڕێزی كردن به‌ ئاین ، كورد ، كوردستان ، لایه‌نیكی سیاسی راسته‌ و خۆ ده‌بیته‌ هۆی ڕاگرتنی راژه‌كه‌ت له‌ هاك بۆ كورد.
  8. هه‌ر كێشه‌یه‌ك هه‌بوو له‌ نێوان دوو ئه‌ندامى یانه‌ دا‌ ئه‌وه‌ ده‌بێت به‌ ئیمه‌یڵ یان په‌یامی تایبه‌تی كێشه‌كه‌ چاره‌سه‌ر بكه‌ن به‌ هیچ شێوه‌یه‌ك كیشه‌ی په‌یامی تایبه‌تی په‌یوه‌ندی به‌ به‌ڕێوه‌به‌ران و یانه‌وه‌ نیه‌ .
  9. هاك بۆ كورد به‌رپرس نیه‌ له‌ هیچ ئه‌ندامیك كه‌ كاری ناشایسته‌ ئه‌نجام بدات له‌ ده‌ره‌وه‌ی یانه‌ ، هه‌ر كاریكی ناشایسته‌ به‌ ناوی ئیمه‌وه‌ ڕوو بدات ئیمه‌ لی به‌رپرس نین.
    پیوسته‌ ره‌چاوی ئه‌ویاسانه‌ی سه‌ره‌وه‌ بكه‌یت، بۆ ئه‌وه‌ی به‌رده‌وام بیت له یانه‌ی هاك بۆ كورد. دواین نوێكردنه‌وه‌ی یاساكان له‌ 14-8-2013

كەواتە ئەوەی لەدەرەوەی یاساكان بێت ، ناچارین باندی بكەین ،

بەلام تا ئەوەی پێمان كرابێت سەرەتا تەنها ئاستی ئاگاداری ئەندامەكەمان بەرزكردیتەوە وەك ئاگاداریەك 

بەلام ئەندام هەیە بەردەوام بووە لە كارە نایاسایەكەی ناچار بووین باندی بكەین.

كەواتە هیچ ئەندامێك بەبێ هۆ دەرناكریت و جیاوازییش لە نیوان هیچ ئەندامێك ناكرێت

(هەموو برا و كەس و كاری یەكین لێرە )

سەبارەت بە سێرڤەر :

وەك هەمیشە وتوومە تكایە هەر بابەتێكی سێرڤەرتان دۆزیەوە بۆمانی بنێرن لە پەیامی تایبەتی

بەریزان ئەندام هەیە بابەتی سێرڤەراوی دۆزیوەتەوە لە بەشی رەخنە و پێشنیاری داناوە !

ســــــەرتـــــــــان نەهـــــێشـــــێــــــنم

هەر رەخنە و پێشنیارێكی ترتان هەبوو بینووسن 

تا گفتووگۆی لەسەر بكەین و بەرەو چارەسەری یانە  Heart

هـــــــــــاك بــــــــــۆ كــــــــــــــورد

ســــەرچـــــاوەیـــــــەك بـــــــۆ دەســــتكـــــــــەوتـــــــنی زانـــــــــیــــــــاری
دواین 10 بابه‌ته‌كان

به‌پۆزاوی ناوم ده‌به‌ن ، چوونكه‌ تێكـه‌ڵی گـه‌مژه‌كــان نابم

Mad Max
وه‌ڵام
دەست خۆش چارەی دەکەین من فکرەم هەیە

دواین 10 بابه‌ته‌كان
وه‌ڵام
ده‌ستخۆش به‌ڕێز Mstafa King ،
سه‌ره‌تا گه‌ر یانه‌ بگه‌ڕێته‌وه‌ دۆخی جاران ئه‌توانن چه‌ند سه‌رپه‌رشتیارێكی نوێ زیاد بكه‌ن ، یاخوود خۆتان چاڵاك بن.
من زۆر داوای ئه‌وه‌م كردووه‌ ببم به‌ سه‌رپه‌رشتیار له‌م یانه‌یه‌و خزمه‌ت بكه‌م له‌ باری دیزاین و هاك ،،،
به‌هیوای چاره‌سه‌ركردنی گشت كێشه‌كانی ئه‌ندامان،
برات : AMIR HACKER
دواین 10 بابه‌ته‌كان

|=-=-=-=-=-=-=| هـــــــــــــــــــــاک بــــۆ کـــــــــــــــــــورد |=-=-=-=-=-=-=-=-=|
[وینه‌: http://up.h4kurd.com/files/5af1a1d2a9616.jpg]
وه‌ڵام
دەستت خۆش گوڵبرا بەراستی ئاگادارم ماندوو ئەبن
خەمت نەبێ چەندە قسەی نەشیواو و جوین و وینە و شت بۆ بەریزتان هاتوە ئەوەندەش بۆمن هاتوە کەمن هیچم بەدەست نیە
بەهەرعال لەجیگای خۆمەوە ڕیپۆرتم کردوە بەپیی توانا تا بتوانم کەمیک یارمەتیتان بدەم

بەهیوام گۆرانکاری جدی بکرێت بەس قسە نەبێت ....
دواین 10 بابه‌ته‌كان

وه‌ڵام
بە هیوام گۆران کاری بکرێ بەڵام باسی کاک هەن گاو ت نتكرد ئەو بۆ نایە

دواین 10 بابه‌ته‌كان
وه‌ڵام
بروا بكه‌ یانه‌ بریو بردن وانابیت برام چۆن ئه‌بیت به‌ریو به‌ر 2سال نیه‌ته‌ یانه‌

برام من له‌گه‌ل قسه‌كه‌ی تۆ دام خۆناكرئ ئیوه‌ به‌به‌رده‌ومی له‌یانیبن هه‌ر ئه‌وه‌نده‌ی پیتان ئه‌كریت ئه‌كه‌ی كه‌ن

كه‌واته‌ ده‌كریت چه‌ند سه‌رپه‌رشتیارك زیاد بكه‌ن یان سه‌رپه‌رشتیار بۆ به‌شه‌كان زیاد بكه‌ به‌گوویره‌ی پیوست

كه‌واته‌ به‌ریو به‌ر ئاادار بكه‌نه‌وه‌ باچالاك بیته‌وه‌ له‌ناو كردا هه‌ر ئه‌مه‌یانه‌یه‌ شاانازی پیوه‌بكه‌ین ئتر ئه‌مه‌ش له‌به‌ ڤایرۆسو سیرڤه‌ر نه‌وریت بیته‌ یانه‌ چۆن ئه‌بیت

هیودرم چاك سازی بكریت و دووباره‌ چالاك بیته‌وه‌

سه‌رگه‌وتوبن
دواین 10 بابه‌ته‌كان

¸.
( `•.¸
`•.¸ )
¸.•
(`'•.¸(` '•. ¸ * ¸.•'´)¸.•'´)
«´¨`.¸.* *. ¸.´¨`»
«´¨`.¸.* bastXx *. ¸.´¨`»
«´¨`.¸.* *. ¸.´¨`»
(¸. •'´(¸.•'´ * `'•.¸)`'•.¸ )
.•´ `•.¸
`•.¸ )
¸.
وه‌ڵام
سڵاو لە برای بەرێزم كـاك مـستـەفا كۆیی.

هیوام باشی تەندروستی و بارودۆختە پێش هەموو شتێك ، هیوای لەشسـاخیت بۆ ئەخوازم لە هەموو رۆژەكانی ژیانتا..

بەرێزان ئـێمە كە پلەیەك وەردەگرین بۆغرا دەبین لە خۆمان و دەگۆڕێین ، ئایا هەر پەرلەمانتارەكەی ئەمڕۆ نیە كە بێزی نایەت بێتە ناومان دوێنی دەستی ماچ ئەكردین؟ بەڵێ خۆیەتی ئێستا لە ئێمە بەرزترە دەسەڵاتی هەیە، بەڵام من شوكری خودا دەكەم كە بەڕێزتان یەكێك نین لەو كەسانە كاك مـستەفا.

گەر سەیری بەرواری بە ئەندامبوونی بەرێزیان بكەن لە 2012ــەوە ئەندامن و خزمەت ئەكەمن لێرە ، كەواتە تەمەنێكە..

راستی هەموومان ئەبێت تێبگەین لە یەك بۆ یەڕێوەچوونی ژیان بە شێوەیەكی زۆر نایاب ، كاك مستەفا گەر رۆژانە تاكو ئێوارە خەریكی دابین كردنی بژێوی بێت ئایا شەوانە 15 خولەك پێش نووستن كاتی نیە بێتە یانە؟
لە كاتێكدا هەموومان بە چەندەها كاتژمێر قسە بۆ هاوڕێیەكمان ئەكەین ، من خۆم لە ژیانی كەس هەڵناقورتێنم بەڵام گەر پێت نەكرا بۆ دەسەڵاتت وەرگرت؟

چەند پرسیارێكم هەیە لێت بەڕیزم..

كاك هەنگاو چاودێریمان ئەكات؟
ئایا یانە لە ژێر كۆنترۆڵی دەزگای پاراستنی پارتی دیمزكراتە؟
ئایا بۆ تا ئێستا كاك ئاسۆ نایەتە ئێرە؟

وە سەبارەت بە چاكسازی خۆت باش دەزانیت بە من و تۆ و ئەندامان ناكریت خۆت خاوەن یانە بوویت دەزانیت كێ توانای داخڵ بوونی پەرەی پانێڵی هەیە..

كوردسیستەم چی لێ بەسەرهات؟

ئەندامانی ترت چیان لێ هات؟؟

زۆر سوپاس Heart
دواین 10 بابه‌ته‌كان

Cool Be You're Self Babe  Cool
وه‌ڵام
(09-28-2017, 08:28 PM)Turan نوسراوه:  سڵاو لە برای بەرێزم كـاك مـستـەفا كۆیی.

هیوام باشی تەندروستی و بارودۆختە پێش هەموو شتێك ، هیوای لەشسـاخیت بۆ ئەخوازم لە هەموو رۆژەكانی ژیانتا..

بەرێزان ئـێمە كە پلەیەك وەردەگرین بۆغرا دەبین لە خۆمان و دەگۆڕێین ، ئایا هەر پەرلەمانتارەكەی ئەمڕۆ نیە كە بێزی نایەت بێتە ناومان دوێنی دەستی ماچ ئەكردین؟ بەڵێ خۆیەتی ئێستا لە ئێمە بەرزترە دەسەڵاتی هەیە، بەڵام من شوكری خودا دەكەم كە بەڕێزتان یەكێك نین لەو كەسانە كاك مـستەفا.

گەر سەیری بەرواری بە ئەندامبوونی بەرێزیان بكەن لە 2012ــەوە ئەندامن و خزمەت ئەكەمن لێرە ، كەواتە تەمەنێكە..

راستی هەموومان ئەبێت تێبگەین لە یەك بۆ یەڕێوەچوونی ژیان بە شێوەیەكی زۆر نایاب ، كاك مستەفا گەر رۆژانە تاكو ئێوارە خەریكی دابین كردنی بژێوی بێت ئایا شەوانە 15 خولەك پێش نووستن كاتی نیە بێتە یانە؟
لە كاتێكدا هەموومان بە چەندەها كاتژمێر قسە بۆ هاوڕێیەكمان ئەكەین ، من خۆم لە ژیانی كەس هەڵناقورتێنم بەڵام گەر پێت نەكرا بۆ دەسەڵاتت وەرگرت؟

وە سەبارەت بە چاكسازی خۆت باش دەزانیت بە من و تۆ و ئەندامان ناكریت خۆت خاوەن یانە بوویت دەزانیت كێ توانای داخڵ بوونی پەرەی پانێڵی هەیە..

زۆر سوپاس Heart

سلاو لە كاكە داستانی ئەزیز و خۆشەویستم ، خۆشحال بووم بە پەیامەكەت ، هەمیشە بە پەیامەكانت گەورەت كردوومە  Heart 

كاك داستان بروابكە من بە مۆبایل ، كۆمپیوتەر هەر كامێكیانم بەردەست بووبێت هاتوومەتە خەت و خزمەتی خۆم كردوە ئەوەی لەسەر شانم بووە بە زیادەوە كردوومە بەلام با شتێك حساب بكەین زیاتر لە 100 هەزار ئەندام و ئەو رێژە زۆرەی بابەت و پەیامە بەمن كۆنترۆل ئەكرێت ؟
رۆژانە دەیان جنێو و وشەی نەشیاوم بۆ دێت بەمن كۆنترۆل دەكرێت ؟

بروابكە لەسەر پرسیارەكەی كاك هەنگاو ئێوە چەند ئاگاداربن منیش هەر ئەوەندە ...

نەخیر دوور لە رووت ئەو قسانە گشتی درۆیە ، یەك ئەلێ لەژێر چاودێری یەكێتیە ، یەك دەلێ پارتیە ، یەك دەلێ گۆرانە هههههههه 

كاك ئاسۆ ئەكتیڤە بەپێی پێویست دێت ...

كورد سیستەم بە داخەوە تووشی كێشەی هۆست بووین و لەوەیە لە ماوەیەكی نزیك بكرێتەوە ان شاء الله

ئەندامی تر تێنەگەیشتم ؟

دووبارە رێز و خۆشەویستم بۆت هەیە چاوت ماچ ئەكەم

وه‌ڵام
(09-29-2017, 03:54 AM)Mstafa King نوسراوه:  
(09-28-2017, 08:28 PM)Turan نوسراوه:  سڵاو لە برای بەرێزم كـاك مـستـەفا كۆیی.

زۆر سوپاس Heart

سلاو لە كاكە داستانی ئەزیز و خۆشەویستم ، خۆشحال بووم بە پەیامەكەت ، هەمیشە بە پەیامەكانت گەورەت كردوومە  Heart 

كاك داستان بروابكە من بە مۆبایل ، كۆمپیوتەر هەر كامێكیانم بەردەست بووبێت هاتوومەتە خەت و خزمەتی خۆم كردوە ئەوەی لەسەر شانم بووە بە زیادەوە كردوومە بەلام با شتێك حساب بكەین زیاتر لە 100 هەزار ئەندام و ئەو رێژە زۆرەی بابەت و پەیامە بەمن كۆنترۆل ئەكرێت ؟
رۆژانە دەیان جنێو و وشەی نەشیاوم بۆ دێت بەمن كۆنترۆل دەكرێت ؟

بروابكە لەسەر پرسیارەكەی كاك هەنگاو ئێوە چەند ئاگاداربن منیش هەر ئەوەندە ...

نەخیر دوور لە رووت ئەو قسانە گشتی درۆیە ، یەك ئەلێ لەژێر چاودێری یەكێتیە ، یەك دەلێ پارتیە ، یەك دەلێ گۆرانە هههههههه 

كاك ئاسۆ ئەكتیڤە بەپێی پێویست دێت ...

كورد سیستەم بە داخەوە تووشی كێشەی هۆست بووین و لەوەیە لە ماوەیەكی نزیك بكرێتەوە ان شاء الله

ئەندامی تر تێنەگەیشتم ؟

دووبارە رێز و خۆشەویستم بۆت هەیە چاوت ماچ ئەكەم
زۆر بەرێزیت كاكە مستەفای خۆشەویست  Heart 
راستە من لە جێی خۆمەوە لە زۆرینەی بابەت و پەیامەكاندا باسی ماندووبوونی ئێوەم كردووە وە دەستی ماندووبونتان دەگووشم ، بەراستی ئێوە خەمخۆری راستەقینەن ، راستە قسەكانت زۆر تەواوە 100هەزار ئەندام بە تاكە كەسێك كۆنتڕۆڵ ناكرێت پێویستە كەسانی دیكە زیاد بكرێت..
ئاگاداری پەیام و بابەتە نەشیاوەكانم و لەلای خۆمەوە زۆر پێی دڵگرانم بەڵام من هەمیشە هەوڵی نێوەندگیری ئەدەم تاكو ئاسوودەیی بەرپاببێت.

ئیشەڵا كوردسیستەم بكرێتەوە ، دوای پۆلی 6ـم پڕۆژەی زۆر گەورەم پێیە بۆی بە خۆشحاڵیەوە من بە یانەی خۆمی دەزانم وە پێی گەورە دەبم گەر بڵێم ئەندامی ئەو یانەیەم ، بەڵام ئەویش زۆر زۆر چاكسازی دەوێت كە رەنگە لەگەل مەشخووڵبوونی تۆدا كەمێك نەگونجێت\\

لەگەل خۆشەویستیم بۆت  Heart

وه‌ڵام
حەیف بۆ ئەو یانیە بەراستی تەوەعی ئەوەم نەدەکرد رۆژیک لە رۆژان ئەو یانە گەرم و گورە بەو شێەوەیە ببینم
دواین 10 بابه‌ته‌كان

وه‌ڵام

برۆ بۆ :

ئه‌ندامه‌كانی ئه‌م بابه‌ته‌یان کردۆته‌وه‌: 1 مێوان