ناو یان ئیمیل:   
ووشه‌ی نهێنی:   

[-]
دواین 15 بابه‌ته‌كان
به‌ده‌ست هێنانی پاره‌|ناردنی بۆFastPay-Zain-AsiaHawala-Bitcoinورگرتنی به‌كاش
نووسه‌ری بابه‌ت:Araz Ibrahim دواترین وه‌لام:twana gardi ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:10 جاری بینراو:796 كات:دوێنێ
خۆپاراستن لە هاککەران ، بە وردی نوێ ٢٠١٧ زۆر مووهیمە
نووسه‌ری بابه‌ت:aswad_hawlery دواترین وه‌لام:aswad_hawlery ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:13 جاری بینراو:2459 كات:دوێنێ
پسیاێک دەربارەی ئایپی مۆبایل
نووسه‌ری بابه‌ت:twana gardi دواترین وه‌لام:Hangaw_krd ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:1 جاری بینراو:685 كات:08-16-2019
خولی هاكی كۆمبیته‌ر (موبایل و فیس بووك و سایت )
نووسه‌ری بابه‌ت:AhmadKifre دواترین وه‌لام:BlaCk ErroR ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:6 جاری بینراو:146 كات:08-16-2019
گه‌وره‌ ترین كوكراوه‌ی بابه‌ته‌كانی به‌شی فیسبوك
نووسه‌ری بابه‌ت:AhmedKirkuky دواترین وه‌لام:DEVILKILLER ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:74 جاری بینراو:51830 كات:08-15-2019
بەدەستهێنانی فەرهەنگی کارزان Karzan Dict بە ئەکتیڤکراوی
نووسه‌ری بابه‌ت:Aso chomany دواترین وه‌لام:mostan ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:11 جاری بینراو:5978 كات:08-13-2019
به‌ده‌ست هێنانی UC بۆ PUBG و ئه‌ڵماسی Free Fire[ئه‌ندروید و ئایفون]نوێ
نووسه‌ری بابه‌ت:Araz Ibrahim دواترین وه‌لام:HAMA_QALADZEY ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:6 جاری بینراو:588 كات:08-13-2019
كيِشة لة فونتي ali k samik تكاية يارمةتي لة word 2013
نووسه‌ری بابه‌ت:bavel دواترین وه‌لام:bavel ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:0 جاری بینراو:73 كات:08-13-2019
هەر پرسیارێکت هەیە دەربارەی TERMUX بیکە !!
نووسه‌ری بابه‌ت:balen.halabjay.69 دواترین وه‌لام:kurdoooo ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:17 جاری بینراو:3005 كات:08-13-2019
جؤن بتوانم ئيميلي رووسي درووست بكةم بةبي زمارةي تةلةفوون
نووسه‌ری بابه‌ت:recar دواترین وه‌لام:recar ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:4 جاری بینراو:1025 كات:08-11-2019
چۆنیەتی خوێندنەوەی سیمکارتی فاسلینک لەسەر جیازی نەورۆز
نووسه‌ری بابه‌ت:حەکیم دواترین وه‌لام:aliloka ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:2 جاری بینراو:3396 كات:08-11-2019
خولی فێربونی cisco network وانەی سێیەم
نووسه‌ری بابه‌ت:مہسہتہرسه رده م دواترین وه‌لام:MhaMaD-HaCkeR ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:1 جاری بینراو:455 كات:08-10-2019
كئشه يه كم هه يه له كالي لينوكس
نووسه‌ری بابه‌ت:KurdHkk دواترین وه‌لام:MhaMaD-HaCkeR ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:1 جاری بینراو:384 كات:08-10-2019
yarmatem ban tkaya zor zor mamnwntan abm.....
نووسه‌ری بابه‌ت:choman ali دواترین وه‌لام:MhaMaD-HaCkeR ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:1 جاری بینراو:298 كات:08-10-2019
دروستكردنی لـــۆگــــۆ
نووسه‌ری بابه‌ت:Eren دواترین وه‌لام:MhaMaD-HaCkeR ژماره‌ی وه‌لامه‌كان:1 جاری بینراو:397 كات:08-10-2019

هه‌لبژاردنی پله‌
  • 3 ده‌نه‌گه‌كان - 3.67 كۆی گشتی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8 درۆی دایكێك!زۆر گاریگه‌ره‌ تكایه‌ بخوینه‌وه‌ بۆ یه‌ك جاریش ب
به‌ناوی خوای گه‌وره‌ ومیهره‌بان

ئه‌م بابه‌ته‌ زۆر گاریگه‌ر بوو له‌ سه‌ر بروا دایكمان ئیمی ئه‌وا خۆش ئه‌ویت هه‌ندیك جار وای لی ده‌كه‌ین كه‌ دڵ دیشت كه‌واته‌ ئه‌گه‌ر ئیستا ئه‌م بابه‌ته‌ ئه‌خوینته‌وه‌ تكایه‌ هیجی تر مه‌به‌ دڵ توندی بۆ دایكت HeartHeart

ئه‌م چیرۆکه‌ له‌و کاته‌ ده‌ست پێده‌کات که‌ مناڵ بووم. به‌ هه‌ژاریه‌وه‌ له‌****** بووم. زۆر جار خواردنی ته‌واومان نه‌بوو که‌ پێی تێربین. هه‌رکاتێک که‌مێک خواردنمان هه‌بایه‌، ******م به‌شه‌ برنجی خۆی به‌ من ده‌دا. کاتێک برنجه‌که‌ی ده‌خسته‌ ناو قاپه‌که‌ی منه‌وه‌ ده‌یگوت:" بیخۆ کوڕم، من برسیم نیه‌".
[وێنه‌: mother20holding20baby.jpg]
ئه‌مه‌ درۆی یه‌که‌می ******م بوو:

کاتێ گه‌وره‌ بووم، ******م ده‌ستی کرد به‌ ڕاوی ماسی له‌ کاتی به‌تاڵیدا له‌ ڕووباره‌که‌ی نزیک ماڵمان، به‌و هیوایه‌ی که‌ له‌و ماسیه‌ی راوی ده‌کرد هه‌ندێ خۆراکی به‌هێزترم پێبدا بۆ گه‌شه‌ کردنم. کاتێ ته‌نیا دوو ماسی گرت، سوپی پێ دروست کرد.

کاتێ سوپه‌که‌م ده‌خوارد، ******م له‌ ته‌نیشتمه‌وه‌ داده‌نیشت و ماوه‌یه‌ی سه‌ر ئه‌و ئێسقانانه‌ی ده‌خوارد که‌ من خواردبووم. کاتێ ئه‌وم بینی دڵم هه‌ڵله‌رزی. کاتێ به‌ چه‌نگاڵه‌که‌م ماسیه‌که‌ی ترم دا به‌ ******م، ده‌سبه‌جێ ڕه‌تی کرده‌وه‌ و گوتی: "ئه‌م ماسیه‌ش بخۆ کوڕم، من هه‌ر حه‌ز به‌ ماسی ناکه‌م".

ئه‌مه‌ درۆی دووه‌می ******م بوو:

دواتر، بۆئه‌وه‌ی که‌لوپه‌لی قوتابخانه‌م دابین بکات، ******م چووه‌ کارگه‌ی دروستکردنی شقارته‌ بۆئه‌وه‌ی هه‌ندێ بۆکسی به‌کارهاتووی شقارته‌ بێنێت. بۆکسه‌کانی پڕکرد له‌ شقارته‌ی تازه‌. ئه‌مه‌ وای کرد هه‌ندێ پاره‌ی ده‌ستکه‌وێ و هه‌ندێک له‌ پێویستیه‌کانمان پێ پڕکرده‌وه‌. شه‌وێکیان له‌ خه‌و هه‌ڵسام و بینیم ******م به‌به‌ر ڕووناکی مۆمه‌که‌ بۆکسی شقارته‌کانی پڕ ده‌کرد. منیش پێم وت: " ******ه‌، بڕۆ بنوو. شه‌و دره‌نگه‌. ده‌توانیت به‌یانی له‌ کاره‌که‌ت به‌رده‌وام بیت." ******م زه‌رده‌خه‌نه‌یه‌کی کرد و گوتی:" بڕۆ بنو کوڕم، من ماندوو نیم"

ئه‌مه‌ درۆی سێیه‌می ******م بوو:

کاتێ تاقیکردنه‌وه‌کانی سه‌ری ساڵ ده‌ستی پێکرد، ******یشم له‌گه‌ڵم هات. دوای خۆرهه‌ڵاتن، ******م بۆ چه‌ند کاتژمێرێک له‌به‌رده‌م گه‌رمی ڕۆژدا چاوه‌ڕێی ده‌کردم. کاتێ زه‌نگی قوتابخانه‌ لێدرا، ڕامکرد تا بیبینم. ******م منی له‌ باوه‌ش کرد و کوپێک چای بۆ تێکردم که‌ له‌ ترمس ئاماده‌ی کردبوو. چایه‌که‌ وه‌کو خۆشه‌ویستی ******م به‌هێز نه‌بوو. کاتێ ******مم بینی ئاره‌قه‌ له‌ نێوچاوانیا ده‌هاته‌ خواره‌وه‌، ده‌سبه‌جێ گڵاسه‌که‌مم بۆ راگرت و گوتم ******ه‌ تۆش بیخۆره‌وه‌. ******م گوتی: "بیخۆره‌وه‌ کوڕم، من تینوم نیه‌".

ئه‌مه‌ درۆی چواره‌می ******م بوو:

دوای مردنی باوکم، ******م ده‌بوایه‌ رۆڵی ****** و باوک ببینێ. له‌سه‌ر کاره‌که‌ی به‌رده‌وام بوو، چونکه‌ ده‌بوایه‌ پێویستیه‌کانمان پڕبکاته‌وه‌. بار و گوزه‌رانی ژیانی خێزانه‌که‌مان ئاڵۆزتر بوو. له‌ ده‌ست برسێتیه‌وه‌ ده‌مانناڵاند. کاتێ باری خێزانه‌که‌مان به‌ره‌و خراپتر ده‌ڕۆیی، مامی میهره‌بانم که‌ له‌ نزیک ماڵه‌که‌ی خۆمانه‌وه‌ ده‌ژیا، هات بۆئه‌وه‌ی یارمه‌تیمان بدا له‌ چاره‌سه‌ر کردنی کێشه‌ بچوک و گه‌وره‌کان. دراوسێکانمان که‌ بینیان ئێمه‌ له‌ بارێکی خراپدا ده‌ژین، ئامۆژگاری ******میان ده‌کرد که‌ شوو بکاته‌وه‌. به‌ڵام ******م ره‌تی کرده‌وه‌ که‌ شوو بکاته‌وه‌ و ده‌یگوت: "من پێویستیم به‌ خۆشه‌ویستی و لاواندنه‌وه‌ نیه‌".

ئه‌مه‌ درۆی پێنجه‌می ******م بوو:

دوای ئه‌وه‌ی خوێندنم ته‌واو کرد و کارێکم ده‌ست که‌وت، کاتی ئه‌وه‌ بوو که‌ ******ی پیرم خانه‌نشین ىێت، به‌ڵام ئه‌و به‌رده‌وام بوو له‌ چوون بۆ بازاڕ ته‌نها بۆ فرۆشتنی که‌مێک سه‌وزه‌. من به‌رده‌وام پاره‌م بۆ ده‌نارد به‌ڵام ئه‌و وازی له‌ کارکردن نه‌ده‌هێنا و ته‌نانه‌ت پاره‌که‌ی بۆ ده‌ناردمه‌وه‌ و ده‌یگوت: "من پاره‌ی ته‌واوم هه‌یه‌"

ئه‌مه‌ درۆی شه‌شه‌می ******م بوو:

من به‌رده‌وام بووم له‌ خوێندن بۆ به‌ده‌ستهێنانی بڕوانامه‌ی ماسته‌ر. به‌ هاوکاری کۆمپانیایێکی ئه‌مه‌ریکی که‌ کارم بۆی ده‌کرد به‌ سه‌رکه‌وتوویی خوێندنه‌که‌مم ته‌واو کرد. دوای ئه‌وه‌ی موچه‌که‌م به‌ ڕاده‌یه‌کی زۆر زیادی کرد، بڕیارم دا که‌ ******م بهێنمه‌ ئه‌مریکا و به‌یه‌که‌وه‌ بژین، به‌ڵام ******م نه‌یویست کوڕه‌که‌ی بێزار بکات و گوتی: " من له‌سه‌ر ژیان و گوزه‌رانی به‌رز رانه‌هاتووم".

ئه‌مه‌ درۆی حه‌وته‌می ******م بوو:

کاتی پیری، ******م توشی سه‌ره‌تان بوو و که‌وته‌ نه‌خۆشخانه‌وه‌. دواتر چوومه‌وه‌ ماڵه‌وه‌ بۆ بینینی ******م که‌ دوای نه‌شته‌رگه‌ریێک له‌ جێگا که‌وتبوو. ******م هه‌وڵیدا زه‌رده‌خه‌نه‌یه‌ک بکات، به‌ڵام من زۆر دڵته‌نگ بووم چونکه‌ زۆر لاواز و بێ هێز ببوو. ******م گوتی: " مه‌گری کوڕم، من ئازارم نیه‌".

ئه‌مه‌ درۆی هه‌شته‌می ******م بوو:

کاتێ ده‌یویست درۆی هه‌شته‌مم پێ بڵێ، کۆچی دوایی کرد.
به‌ڵێ، ******م فریشته‌ بوو.
******: ئه‌و وشه‌یه‌ی بۆ من هه‌موو دونیا دێنێ.

هیوادرام سوودی هه‌بیت
دواین 10 بابه‌ته‌كان

خوا له‌سه‌ر سه‌رته‌
هه‌تا زوه‌ هه‌له‌كانت چاكه‌ كه‌س نازانێ كه‌ی ئه‌مرێ
وه‌ڵام
ده ست خۆش به س به خوا ****** هه موو ی ترشانبوو به سه ریه كا Tongue
دواین 10 بابه‌ته‌كان

چیت پێویسته له یانه ؟ ئاگادارم كه ره وه
بۆ بازرگانی كڕینو فرۆشتنی پێداویستیه كانی هاك به گشتی
وه‌ڵام
دەست حۆش هیوادارم ئەم بابەتە جێگیر بكرێت بەڕاستی كاریگەرە من خۆم بوومە گریووە بەخوا بێ گاڵتە 5 پلە بۆتۆ
دواین 10 بابه‌ته‌كان

Fsociety
وه‌ڵام
بژیت برام زۆر کاریگەرە
دواین 10 بابه‌ته‌كان

I Don't See

Because Of

I Don't See You
وه‌ڵام

ئه‌و بابه‌تانه‌ی له‌وانه‌یه‌ له‌ یه‌ک بچن.
بابه‌ت نووسه‌ر وه‌لامه‌كان بینین دواین په‌یام
  له‌ ساڵی ( 1889 ) دایكێك ویستی منداڵه‌که‌ی له‌بار به‌رێت ~ !!!! DARYAN 3D 14 2،948 11-11-2012, 04:54 AM
دواین په‌یام: my dreams
  به‌كلیكێك ملیۆنێك سوپاس وه‌ربگره‌ REDAR M. HAMAD 6 2،006 05-20-2010, 05:44 AM
دواین په‌یام: zhira

برۆ بۆ :

ئه‌ندامه‌كانی ئه‌م بابه‌ته‌یان کردۆته‌وه‌: 1 مێوان